Konkurencje

Indywidualny bieg z psem

W treningu czy zawodach bierze udział jeden zawodnik/zawodniczka i pies (dopuszczalna osoba towarzysząca/opiekun). Są do pokonania dystanse: 1 km. dla dzieci do 8 lat; 3, 5, 10 km., dla dzieci od 9 roku życia i dorosłych do 99 lat :).
Kluczem do sukcesu, jest tu uzyskanie wspólnego rytmu człowieka i psa – decydują proporcje w wysiłku psa, który ciągnie oraz człowieka, który musi dawać z siebie tyle, żeby nie przeciążyć psa, a jednocześnie oszczędzać własne siły.


Zespołowy bieg z psem

Dwie osoby + pies. Jeden zawodnik/zawodniczka biegnie, drugi/druga jedzie na rowerze. Zmieniają się, oceniając aktualny stan i ludzi i psa. Świetny trening dostrojenia, współpracy i uważności. W dobrze współpracującym zespole, możliwe jest wydłużenie dystansu do 15 km, nawet dla 10 letnich dzieci.Dog & Horse Trekking

Zespołowe wędrówki z psem i/lub koniem, po zadanej trasie i z mapą. Całodniowe lub wielodniowe – dystans i zadania dostosowane do wieku i sprawności uczestników. Góry, lasy, pola, bezdroża. Sporo z orienteering ale i survivalu. Trzeba przebyć trasę w określonym czasie, znaleźć punkty orientacyjne, ale i przetrwać w pełni samo-wystarczalnie, założyć biwak, wykonać zadania. Wspaniała przygoda i trening odporności, orientacji przestrzennej, innowacyjności, współpracy w grupie opartej na empatii i rozumieniu reakcji – tak swoich, jak i innych członków zespołu oraz zwierząt.

A zanim wyruszymy na wędrówkę czy wystartujemy w zawodach – masa pracy ze zwierzętami. Opieka, nauka komend i współpracy.

W wypadku koni, musimy nauczyć się komunikacji opartej na „naturalnym języku” końskiego stada. Nie stosujemy bowiem przymusu, wszystko oparte jest na autoregulacji, dostrojeniu i relacji. Fascynujące ćwiczenia, które potem owocują nie tylko w wyprawach/zawodach, ale w codziennym życiu.

HOME