PŁYWANIE & NURKOWANIE & ŻAGLE & KAJAKI & DESKA

Podobnie jak w w przypadku „biegów z psem” tytułowe „pływanie i nurkowanie”, to tylko skrót. Pływamy i nurkujemy głównie w jeziorach, morzu i rzekach. Cały rok. Lubimy także „morsowanie.”

Po to, żeby pływać i nurkować, uprawiamy też żeglarstwo i kajakarstwo. Pływamy także na deskach.
Najważniejsze jest żeglarstwo. Żeglarstwo oprócz przygód i wyzwań, wartości edukacyjnych, technicznych itp., to przede wszystkim niesamowity/niezastąpiony trening współpracy w grupie.

Ćwiczenia z ratownictwa przydadzą się w każdych okolicznościach …Swobodne nurkowanie (freediving), podobnie jak eksploracja jaskiń, dostarcza niezwykłych doznań sensorycznych i jest świetną lekcją fizjologii i rozumienia własnego organizmu. Jednocześnie uczy pokory wobec natury i szacunku dla reguł bezpieczeństwa, zaufania do asekurującego i współpracy zespołowej. Pomimo tego, że nurkujemy w bezpiecznych akwenach, na minimalnych głębokościach, stosujemy takie same rygorystyczne procedury bezpieczeństwa/asekuracji, jak przy nurkowaniu wyczynowym.
Rozwija się dzięki temu także umiejętność dostrajania się do partnera.

Freediving wymaga treningu oddechowego, wielu ćwiczeń, które mają zastosowanie w trudnym procesie uczenia się autoregulacji. To ogromna „wartość dodana” tej fascynującej przygody.

HOME